Co musisz wiedzieć o sprzęcie rehabilitacyjnym

bilitacjiPo każdym, nawet najmniejszym, urazie powinniśmy udać się na rehabilitację, jeżeli nie dostanie na nią skierowania od lekarza prowadzącego to warto się o nią upomnieć. Rehabilitant dobierze najlepsze zestawy ćwiczeń, któr

Co musisz wiedzieć o sprzęcie rehabilitacyjnym Po wypadku zdarza się, że potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, aby wrócić do zdrowia. Należy znaleźć i kupić odpowiednie rzeczy. Trochę słów o powrocie do zdrowia i urazach.

O rehabilitacji

Po każdym, nawet najmniejszym, urazie powinniśmy udać się na rehabilitację, jeżeli nie dostanie na nią skierowania od lekarza prowadzącego to warto się o nią upomnieć. Rehabilitant dobierze najlepsze zestawy ćwiczeń, które przyspieszą proces powrotu do zdrowia, nie ważne czy po złamaniu, operacji czy zwichnięciu.

Czasami może być konieczny zakup dodatkowe sprzętu do naszego użytku, np kule, ortezy czy specjalne poduszki na siedzenie. Dodatkowo jeżeli terminy na naszą rehabilitację są dość odległe to dochodzą nam jeszcze koszty prywatnej pomocy. Jednak sumarycznie im lepsza i dokładniejsza rehabilitacja, tym lepiej dla nas.


O historii fizjoterapii w Wikipedia

W czasach nowożytnych w XIX w. nastąpił szybki rozwój tzw. gimnastyki leczniczej, od której wywodzi się pojęcie fizjoterapii (pojęcie rehabilitacji wprowadzono dopiero na początku XX w.). Od lat 40. XX w. obserwuje się dynamiczny rozwój metod fizjoterapeutycznych (terapia manualna, NDT-Bobath, Vojta, PNF, CIM, łańcuchy mięśniowe GDS i inne), a rozwój techniczny umożliwia powstawanie nowych techniki fizykoterapii (np. terapia falą uderzeniową) i jej wspieranie np. robotami rehabilitacyjnymi. Powstaje coraz więcej badań naukowych w tym obszarze, czyniąc fizjoterapię samodzielną dziedziną nauki. Ze względu na rosnącą złożoność oddziaływań oraz potrzebę węższej specjalizacji coraz częściej postuluje się wyodrębnienie fizjoterapii neurologicznej, fizjoterapii pediatrycznej, fizjoterapii geriatrycznej oraz fizjoterapii sportowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapia


Staw kolanowy - najgorszy możliwy uraz

Urazy kolan, a raczej stawu kolanowego są dość częstą kontuzja w sportach i nie tylko. Jest to również jedna z kontuzji, która jest ciężka do wyleczenia i wymaga dużej ilości środków pomocy i rehabilitacji. Przy bardzo skomplikowanych uszkodzeniach i urazach niezbędna może okazać się nawet operacja rzepki kolanowej, która nie należy do najłatwiejszych i najtańszych.

Okres rekonwalescencji po urazie kolana jest stosunkowo długi, porównując go do urazów innych stawów. Potrzebne mogą być stabilizatory, usztywnienie i ortezy, aby prawidłowo wyleczyć ten staw i móc bez problemu się nim posługiwać w przyszłości.