Co to jest sztukateria?

Z pewnością patrząc na nasze ściany czy elewację można mieć wrażenie, że są one podobna do wielu innych, które spotkać można na przykład w domu sąsiada. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze lokum pozytywnie wyróżniało się, to zastanów

Co to jest sztukateria?

Nasz do pełne sztukateryjnego piękna

Jeżeli mamy zamiar przeprowadzić gruntowny remont naszego domu, to sprawmy, aby faktycznie odmienił on swoje oblicze na lepsze, na ciekawsze. Z pewnością patrząc na nasze ściany czy elewację można mieć wrażenie, że są one podobna do wielu innych, które spotkać można na przykład w domu sąsiada. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze lokum pozytywnie wyróżniało się, to zastanówmy się nad tym, by zmontować wspaniałą i nadającą klasycznego piękna sztukaterię. Nasza elewacja stanie się zupełnie inną niż do tej pory! Naprawdę warto jest pójść w tę stronę i uczynić swój budynek mieszkalny czymś zupełni innym niż do tej pory. Nie bójmy się takich zmian i choć raz w życiu przekonajmy się, jak w łatwy sposób można nadać dobrego wyglądu naszym wnętrzom.


Harmonijny dom oraz sztukateria

Idąc za modą szybko można zbłądzić, bowiem w życiu od trendów bardziej liczy się swój osobisty styl i indywidualne preferencje. Z tej racji także i w naszych domach warto pamiętać o tym, by panowała harmonia zgodna z tym, co my sami nosimy w sobie. Klasyczne piękno chyba najczęściej odpowiada naszym gustom, toteż staje się coraz bardziej powszechna i zdobi nasze elewacje sprawiając, iż są one po prostu mniej nudne. Warto jest także zauważyć, że również i w naszych wnętrzach można zamontować sztukaterię. Nadaje ona piękna i wdzięku każdemu pomieszczeniu, a szczególnie dobrze sprawdza się w pokojach, gdzie przyjmowani są goście. Design to przede wszystkim dobry smak, a więc jeśli i my chcemy, aby był on obecny w naszym życiu, zdecydujmy się na sztukaterie już dziś.


Zazwyczaj baza leżała na niewielkiej kamiennej

Baza ? dolna część, podstawa kolumny, pilastra lub filaru stosowana w porządkach architektonicznych. W starożytności nie występowała tylko w porządku doryckim, w którym trzon kolumny spoczywał bezpośrednio na stylobacie. Klasyczną bazę tworzy płyta otoczona wyprofilowanymi, kamiennymi wałkami zwanymi torusami, które były rozdzielone trochilusem (wklęską). Dolny torus był z reguły większy. Zazwyczaj baza leżała na niewielkiej kamiennej płycie ? plincie. Terminem baza określa się także inne kombinacje tych elementów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Baza_(architektura)