Dobrze zapełniony ogród

niu.Wypoczynek w ogrodzie- marzenia ściętej głowy?Dobrze zorganizowana przestrzeń zielona, na przykład wokół domu może stanowić świetną przestrzeń na relaks, czy wypoczynek. Wiele osób traktuje swoje ogrody jako dodatkową przestrz

Dobrze zapełniony ogród W ogrodzie nie mogą być tylko róże, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Doskonale wypełnią miejsce w ogrodzie, posłużą za żywopłot i z reguły są łatwe w pielęgnowaniu.

Wypoczynek w ogrodzie- marzenia ściętej głowy?

Dobrze zorganizowana przestrzeń zielona, na przykład wokół domu może stanowić świetną przestrzeń na relaks, czy wypoczynek. Wiele osób traktuje swoje ogrody jako dodatkową przestrzeń na spędzanie czasu, zwłaszcza latem. Mało jednak jest ogrodów, których główną funkcją jest relaks.

Gęsty zagajnik, z dala od hałasów, z wygodną ławką i małym stoliczkiem na kawę czy herbatę. Taki ogród to marzenie dla osób żyjących w większych miastach, którzy nie mają możliwości odpoczywania w takim miejscu. Jednak posiadacze dużych ogrodów rzadko gospodarują je w taki sposób. Cud, jeżeli w takim ogrodzie znajdzie się chociaż ława. Może to wynikać z faktu, że o taki ogród trzeba odpowiednio zadbać, nie jest to trudne zadanie, jednak czasochłonne i to jest problem. Więc miastowym pozostaje marzyć, a właścicielom ogrodów życzyć chęci do pracy w nim.


Drzewka i krzewy ogrodowe

W ogrodzie możemy posadzić nieskończoną ilość gatunków roślin, wszystko zależy od naszego pomysłu oraz od potrzeb. Sporą popularnością cieszą się drzewka i krzewy ozdobne, które można również zastosować jak żywopłot, jednak nie każdy gatunek się do tego nadaje. Niektóre iglaki nie są tak odporne na warunki pogodowe, wiatry czy nadmierne nasłonecznienie, dlatego nie mogą być stosowane w celu odgrodzenia terenu.

Miniaturowe iglaki sprawdzą się również świetnie na skarpach, czy przy oczkach wodnych, tworząc świetną i naturalną kompozycję. Do tego w większości przypadków takie drzewka wystarczy jedynie przycinać od czasu do czasu do pożądanej wielkości.


Żywotniki - jak i gdzie sadzić

Tuje, a w zasadzie żywotniki można sadzić na różnych stanowiskach, jednak należy pamiętać o kilku podstawach, aby nasza roślina dobrze się rozwijała.

Po pierwsze stanowisko nie powinno być zbyt słoneczne i suche, ponieważ tuje z reguły wolą stanowiska słoneczne i pół cieniste. Ważna jest też gleba, która powinna być dobrze przepuszczalna i wilgotna oraz przede wszystkim żyzna.

Okres sadzenia żywotników przypada na wiosnę aż do jesieni, jednak przed pierwszymi mrozami. Ważne jest też, aby regularnie je podlewać przed nastaniem zimowej pory. Co do mrozoodporności to wiele zależy od typu i gatunku, jednak większość sprzedawanych w Polsce tuj jest bardzo odporna na niskie temperatury, jednak w tym przypadku warto zasięgnąć porady u sprzedawcy.