Gdzie warto naprawiać komputer?

ęcej czasu niż sama naprawa, ale niemniej bez niej nie da się dobrze naprawić żadnego komputera. Do diagnozy w serwisach używa się specjalnego oprogramowania komputerowego, a dla sprzętu różnych mierników i zasilaczy serwisowyc

Gdzie warto naprawiać komputer?

Diagnozowanie awarii komputera

Diagnoza sprzętu komputerowego po awarii to nie łatwe zadanie nawet dla doświadczonego serwisanta. Czasami odpowiednia diagnoza zajmuje dużo więcej czasu niż sama naprawa, ale niemniej bez niej nie da się dobrze naprawić żadnego komputera.

Do diagnozy w serwisach używa się specjalnego oprogramowania komputerowego, a dla sprzętu różnych mierników i zasilaczy serwisowych. Najtrudniejsze w diagnozie są uszkodzenia mikrochipów na układach scalonych. To zajęcie wymaga dużego doświadczenia i cierpliwości, bo trzeba sprawdzić prawie każde połączenie i styk na płytce.


Powszechne wady w komputerach przenośnych

Laptopy niedługo kompletnie wyprą komputery stacjonarne, jednak poza licznymi zaletami w użytkowniku, te komputery przenośne mają kilka wad, w tym konstrukcyjnych i wynikających z niedopracowania przez producentów. Częstą bolączką laptopów są systemy chłodzące, zazwyczaj jest to jeden wiatraczek oraz chłodzenie pasywne.

Kolejną sprawą są słabe obudowy i zawiasy łączące korpus sprzętu z jego klapą. W tych miejscach bardzo często dochodzi do problemów w postaci pęknięć i złamań, nawet przy normalnym użytkowaniu. Można tego jeszcze trochę wymienić, niemniej jednak to są najczęstsze usterki w komputerach przenośnych.


Komputery typu PC- Wikipedia

Komputer domowy ? mikrokomputer przewidziany do zastosowań domowych (gry komputerowe, multimedia, rozrywka), zazwyczaj o uproszczonej konstrukcji w stosunku do typowego komputera osobistego, ale z dobrymi możliwościami multimedialnymi.

Wczesne komputery osobiste, takie jak IBM PC z 1981 roku, rzadko były używane w zastosowaniach domowych - ich cena była wysoka, a możliwości graficzne i dźwiękowe niewystarczające. Specjalne domowe modele komputerów PC, np. IBM PCjr (1984), też nie zdobyły wtedy dużej popularności.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_domowy