Idziemy do szkoły językowej

Dodane: 29-04-2015 09:27
Idziemy do szkoły językowej Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź nauka angielskiego wejherowo

Grupa językowa, za Wikipedią:

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków...w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa


O grupach językowych

Napiszę teraz parę słów na temat grup językowych. Tak naprawdę, może to mieć znaczenie przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu nauki języka obcego. Języki nie powstawały w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Zdarza się, że dana grupa językowa pochodzi od jednego języka, którym obecnie nikt się już nie posługuje. Za taki przykład może posłużyć łacina, która dała początek paru współczesnym językom - włoskiemu, francuskiemu, hiszpańskiemu i paru innym.


O kursach językowych

Jeśli postanowiliśmy zapisać się na kurs języka obcego, zdecydujmy się na metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie będę wspominać o wszelkich mnemotechnikach. Ostatnio dość popularne są kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie nie podamy wystarczającej samodyscypliny - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Język polski i język czeski

Ciekawym wątkiem dla badaczy języka - zarówno dla polonistów, jak i dla badaczy zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny naszego ojczystego języka z czeskim. Jest o tyle ciekawe, że we wczesnym średniowieczu języki te były niemal identyczne. Ale rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów w owej epoce, był znacznie szybszy, niż u nas. Wczesne kontakty z chrześcijaństwem zachodnim otwarły Czechom drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte. Zresztą, wystarczy przejść się po Pradzie, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.