Tkanka tłuszczowa i jej odsysanie
Nadwaga czyli nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie bardzo często utożsamia się ze zbyt dużą ilością tłuszczu w naszym ciele. Dużo w tym prawdy, ponieważ osoby mające nadwagę starają się zrobić wszystko, aby zniwelować kilogramy poprzez dietę i ćwiczenia. Bardziej radykalne kobiety jednak decydują się nawet na skorzystanie z zabiegów chirurgicznych a wszystko w imię pięknego wyglądu. Oczywiście istnieją sposoby na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Jedną z najpopularniejszą dzisiaj tego typu metod jest odsysanie tłuszczu. Jest to dobra metoda pozwalająca nam zredukować wagę a w przypadku pań, daje nam to jeszcze dobry sposób na pełne wymodelowanie sylwetki. Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu między innymi z bioder, ud czy łydek. Sam zabieg można przeprowadzić na innych częściach ciała nie ma żadnego problemu. W czasie jednego zabiegu liposukcji usuwa się nawet do 4 litrów samej tkanki tłuszczowej. Dla osoby posiadającej sporą nadwagę to naprawdę dużo. Po operacji pacjent zakłada ubranie uciskowe, dzięki czemu rany goją się o wiele szybciej.
Bezpieczne odsysanie tłuszczu
Na zabieg odsysania tłuszczu decydują się osoby w różnym wieku, walczące czasami z uzależnieniem od jedzenia lub nadwagą, do której powstania tak naprawdę się nie przyczyniły. Z drugiej strony na zabieg liposukcji decydują się osoby, które po prostu chcą się odchudzić i postanawiają wybrać drogę na skróty, zamiast przejść na jakiś rodzaj diety. Z otyłością zmagają się również kobiety po okresie ciąży, które mają problem z tym, żeby zrzucić zbędne kilogramy.
W większości przypadków zostaną one jednak poproszone o odłożenie takiego zabiegu o kilka miesięcy, żeby mogły w pełni dojść do siebie po ciąży i porodzie. Zabieg liposukcji wykonywany jest w końcu u osób chorobliwie otyłych, a wówczas cały okres rekonwalescencji po zabiegu odbywa się pod okiem lekarza.
Wikipedia i medycyna estetyczna
Głównym zadaniem medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia pacjentów. Dyscyplina ta pozwala usunąć niedoskonałości o różnym podłożu, co przekłada się na satysfakcję z własnego wyglądu. Nastawiona jest przede wszystkim na działania profilaktyczne, ale również leczy zaawansowane zmiany. W dużej mierze skupia się na zahamowaniu procesów starzenia się skóry i likwidacji zmarszczek, ale przynosi też dobre efekty w zwalczaniu wielu innych problemów natury estetycznej. Poza problematyką starzenia medycyna estetyczna zajmuje się również korektą szeroko pojętych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu, takich jak: blizny, zapadnięte policzki, zbyt małe piersi, miejscowa otyłość, cellulit, rozstępy i wiele innych mogących wpłynąć na dyskomfort płynący z własnego wyglądu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna