Najlepsze style dla pomieszczeń- krótko i na temat

wystroju wnętrz.O Canapé ? confidents w WikipediiCanapé ? confidents, zwany również vis-?-vis lub t?te-?-t?te (z fr. twarzą w twarz), a w Polsce powiernicą lub szeptanką ? podwójny fotel (niewielka kanapka) w kształcie litery S,

Najlepsze style dla pomieszczeń- krótko i na temat Meble oraz świetnie sprawdzają się w różnych stylach. Pomieszczenia minimalistyczne, prowansalskie oraz nowoczesne, właśnie tam znajdziemy dla nich miejsce. Dzisiaj o dekoracji i wystroju wnętrz.

O Canapé ? confidents w Wikipedii

Canapé ? confidents, zwany również vis-?-vis lub t?te-?-t?te (z fr. twarzą w twarz), a w Polsce powiernicą lub szeptanką ? podwójny fotel (niewielka kanapka) w kształcie litery S, który pozwala dwóm osobom prowadzić rozmowę bez konieczności odwracania głowy. Mebel pojawił się w końcu XVIII wieku we Francji, skąd rozprzestrzenił się na całą Europę, popularny był zwłaszcza w XIX wieku. Czasem siedzenia rozdzielone były niewielkim stolikiem.

Istnieją warianty trzy- lub wieloosobowe np. w formie triskelionu, czyli trzech połączonych promieniście siedzisk, zwane indiscret.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Canapé_?_confidents


Kupowanie mebli w danym stylu

Dla zakochanych we Francji i jej okolicach najlepszym stylem do urządzenia pomieszczeń będzie styl prowansalski, który charakteryzuje się przede wszystkim naturą, dominują motywy kwiatów (lawenda) oraz naturalne drewniane meble, często jedynie pobielane, tak aby faktura drewna była widoczna.

Wielu producentów mebli kierujących swoja ofertę właśnie dla stylu prowansalskiego tworzy swoje meble i dodatki tak, aby jak najlepiej wpasowywały się w ten styl. Nie należy jednak sztywno trzymać się wszystkich reguł i dodać coś od siebie, co nada pomieszczeniu trochę indywidualnego charakteru i odróżni się na tle innych aranżacji w wybranym stylu.


Architekt wnętrz w Wikipedii

Architekt wnętrz - specjalista w dziedzinie kształtowania wnętrz architektonicznych, który zajmuje się wystrojem i wyposażeniem ruchomym z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia. Kształcenie architektów w tej dziedzinie prowadzą w Polsce Wyższe Szkoły Sztuk Plastycznych, oraz Akademie Sztuk Pięknych oraz politechniki.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architekt_wnętrz