Opieka nad meblami skórzanymi

jej kategorii. Jednak o skórę trzeba umieć dbać, bo inaczej nie unikniemy drogich napraw i renowacji. Środki do czyszczenia skóry mogą być nawet domowe, ważne aby czyścić skóry regularnie. To jest najważniejszy klucz do ich dłu

Opieka nad meblami skórzanymi

Moda na skórzane rzeczy

Skóra jest ponadczasowa i mało prawdopodobne żeby wyszła z mody. Skórzane meble, buty czy inne elementy garderoby są jednymi z bardziej trwałych przedmiotów w swojej kategorii. Jednak o skórę trzeba umieć dbać, bo inaczej nie unikniemy drogich napraw i renowacji.

Środki do czyszczenia skóry mogą być nawet domowe, ważne aby czyścić skóry regularnie. To jest najważniejszy klucz do ich długowieczności i dobrego wyglądu. Codzienne używanie takich rzeczy również lekko je niszczy i na takie otarcia i rysy niestety już nic nie zaradzimy. Od tego mamy specjalistów, którzy profesjonalnie naprawiają takie uszkodzenia.


Meble ze skóry jak nowe?

Skórzane przedmioty takie jak meble czy ubrania są teraz w modzie. Jakby nie patrzeć to raczej nie będzie to moda przejściowa, ponieważ skóra jest ponadczasowa i trwała, jeżeli dbamy o nią odpowiednio. I to właśnie ten temat chcę poruszyć.

Mało kto wie, że dbanie o skórę na meblach jest bardzo ważne, ponieważ tak samo jak nasza skóra, ta na melbach lubi się przesuszać oraz brudzić. Nieczyszczona traci swoje właściwości no i oczywiście wygląd. A metoda na to jest banalnie prosta. Wystarczy do mycia stosować szare mydło i letnią wodę i w razie potrzeby nawilżyć mebel kremem do rąk (np. nivea) i wytrzeć po 10 minutach. Takie zabiegi stosowane regularnie zapewnią, że nasze meble będą wyglądały świetnie przez długie lata.


Skóra hamburska- co to jest?

Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie).

Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością). Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi. Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska