Serwisowanie pojazdów spalinowych

róbować zająć się tym samodzielnie, inni oddadzą samochód do warsztatu, ale bez względu na to co wybierzemy, najważniejsze jest to, by dana naprawa przeprowadzona została w odpowiedni sposób. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiej

Serwisowanie pojazdów spalinowych

Jak zabierać się za naprawy samochodów?

Naprawy samochodów często stanowią drażliwy temat i każdy z nas ma swoje metody, by przeprowadzić ją jak najlepiej. Jedni z nas będą oczywiście próbować zająć się tym samodzielnie, inni oddadzą samochód do warsztatu, ale bez względu na to co wybierzemy, najważniejsze jest to, by dana naprawa przeprowadzona została w odpowiedni sposób. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności, zdecydowanie powinniśmy wybrać dobry warsztat, który będzie mógł zapewnić nam szybką i niezbyt kosztowną naprawę. Zanim więc zaczniemy cokolwiek robić, warto pomyśleć czy będziemy mogli zdziałać coś samodzielnie, czy też lepszym wyjściem będzie zapewnienie swojemu autu odpowiednich usług.


Wikipedia - krótka historia potencjometru

W roku 1986 w USA firma Milpitas zapoczątkowała produkcję potencjometrów sterowanych cyfrowo. Na monolitycznej płytce układu oznaczonego E2POT znajdowała się sieć rezystorów i pamięć EPROM. Rezystancja potencjometru była sterowana sygnałem z mikroprocesora i mogła zmieniać się od 10 k? do 1 M?. Potencjometr kosztował 10 dolarów.

Amerykańska firma Xicor wyprodukowała pierwsze potencjometry EEPOT w roku 1987 wykorzystując technologię NMOS. Pomimo dużego poboru energii, znalazły szereg zastosowań i przyjęły się na rynku. W roku 1992 wprowadzono drugą generację potencjometrów elektronicznych, wykonanych w technologii CMOS, co pozwoliło na znaczne zmniejszenie poboru prądu. W roku 1995 pojawiły się układy o niskim napięciu zasilania (3V). Dalszym krokiem było pojawienie się układów trzeciej generacji, charakteryzujących się mniejszymi szumami i jeszcze mniejszym poborem mocy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjometr


Części wymienne do naszego auta

Obecnie jednym z najbardziej popularnych miejsc, w których ogłaszają się sprzedawcy oferujący części samochodowe jest Internet. To właśnie tam możemy zdecydować się na zakup dowolnych części, zwykle używanych, do naszego auta. Dla wielu osób, które znają się w pewnym stopniu na mechanice pojazdowej może być to spora oszczędność. Samodzielna wymiana części samochodowych jest jednak niełatwa i trzeba wykazać się naprawdę dobrą znajomością danego modelu auta, aby poprawnie ją przeprowadzić. W związku z tym, chociaż istnieje spore grono klientów chętnych na zakup części samochodowych, nie brakuje jednak tych, którzy wolą serwisowanie aut zlecić fachowcom w tym zakresie wysyłając swoje auto do warsztatu.