Handlowe tradycje
Tradycja handlowa w Chinach różni się bardzo od tej w Europie, wynika to z długotrwałe izolacji Chin oraz tego, ze jest to kompletnie inny region geograficzny i kulturowy od tego naszego. Kłopotem jest również sam język i jego różne dialekty, które trzeba po prostu znać, aby sprawnie się poruszać tam w strefie biznesowej.
Tam człowiek bez kontaktów jest nikim, dlatego ciężko jest komuś nowemu wdrożyć się cały skomplikowany świat Chińskiego handlu i obrotu towarami oraz usługami. Proces ten trwa latami i jest problematyczny nawet dla rodowitych Chińczyków.
Targi Kantońskie
Targi Kantońskie, oficjalna nazwa: Chińskie Targi Importowo-Eksportowe (China Import and Export Fair, chin. trad. ???, chin. upr. ???, pinyin Gu?ng Ji?o Hu?), odbywają się od 1957 w Kantonie dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Są to największe . Zachowując swoją tradycję targi są wszechstronnym i wielofunkcyjnym wydarzeniem o znaczeniu międzynarodowym.
Organizowane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego (China Foreign Trade Centre), pod auspicjami Ministerstwa Handlu oraz władz prowincji. Do 2007 ich nazwa była inna ? Chińskie Targi Towarów Eksportowych (Chinese Export Commodities Fair)
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Targi_Kantońskie
Problemy z importem
Import towarów zza granicy jest problematyczny pod względem potrzebnej dokumentacji, opłacanie ceł i innych opłat. Również samo składanie zamówienia nie zawsze jest takie proste i oczywiste, dlatego nie każdy jest w stanie wykonać to samodzielnie.
Rozkwit firm zajmujących się obsługa takiego importu spowodowały właśnie bardzo skomplikowane procesy temu towarzyszące, przy których zwykły przedsiębiorca popełniłby masę błędów. Ceny za takie usługi nie są wygórowane, a przynajmniej można mieć pewność, że zostaną wykonane prawidłowo.