Zegarek na prezent

nimi zgodne. Zawsze też możemy zdecydować się na uniwersalny prezent. Takim może być na przykład zegarek. Kiedy odwiedzimy sklep z zegarkami przekonamy się, że do wyboru mamy bardzo rozległy asortyment. Nowoczesne zegarki są nie

Zegarek na prezent

Co wybrać na upominek

Jaki prezent wybrać dla partnera? Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie ma on upodobania. Jeżeli ma jakieś hobby, ulubione zajęcia, warto wybrać dla niego coś, co będzie z nimi zgodne. Zawsze też możemy zdecydować się na uniwersalny prezent. Takim może być na przykład zegarek. Kiedy odwiedzimy sklep z zegarkami przekonamy się, że do wyboru mamy bardzo rozległy asortyment. Nowoczesne zegarki są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale także wyjątkowo funkcjonalne. Zegarek może stanowić więc doskonały prezent, zwłaszcza wówczas, gdy chcemy obdarować kogoś dla nas ważnego. Warto więc wziąć pod uwagę zakup takiego upominku.


Thiess wpadł na pomysł wyeliminowania wskazówek

W 1968 roku George H. Thiess wpadł na pomysł wyeliminowania wskazówek i zastąpienia ich cyfrowym wyświetlaczem (chociaż sam pomysł nie był nowy, gdyż pierwszy znany zegarek kieszonkowy bez wskazówek został skonstruowany około 1830 roku). W maju 1970 został skonstruowany prototyp zegarka Pulsar, a 1972 roku na rynek trafił pierwszy zegarek elektroniczny z czterocyfrowym wyświetlaczem LED. Większość zegarków z wyświetlaczem LED była wyposażona w przycisk aktywujący wyświetlanie czasu na kilka sekund ponieważ diody LED wymagały zbyt dużo prądu aby możliwe było ich działanie w trybie ciągłym. Kilka lat po później wyświetlacz LED został wyparty przez wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który miał znacznie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne tak, że możliwa była praca zegarka z ciągłym wyświetlaniem czasu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek


Również pojawiło się tam wielu konstruktorów

W roku 1510, niemiecki ślusarz Peter Henlein, skonstruował pierwszy przenośny zegarek, stosując przy jego mechanizmie małą sprężynę do napędu. Ten rodzaj zegarka stał się wzorem w całej Europie, a szczególne upodobanie odnalazł w Genewie. Do wolnego miasta jakim była Genewa, wiódł szlak dla ludzi którzy z Francji i Niemiec szukali azylu przed prześladowaniami religijnymi. Również pojawiło się tam wielu konstruktorów zegarków. W 1686 r. w Genewie pracowało niespełna 700 zegarmistrzów, a w końcu XVIII w. dziedzina ta dawała już utrzymanie 6 tys. ludzi.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar